Klatka piersiowa – trening na górę klatki
Dobrze rozbudowana klatka piersiowa to u mężczyzny symbol zdrowia, siły oraz wyznacznik atrakcyjności w obecnych czasach. Jakie więc należy wykonywać ćwiczenia i jak skonstruować swój trening, by dodatkowo uwydatnić górną część mięśni piersiowych? Jak rozbudować klatkę piersiową? Przydatne informacje znajdziesz poniżej.
SPIS TREŚCI:
1. Klatka piersiowa trening siłowy – najczęstsze problemy
2. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem w górę
3. Wyciskanie sztangi na wysokości barków na maszynie Smitha
4. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej z odwróconymi nadgarstkami

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Klatka piersiowa trening siłowy – najczęstsze problemy
Po pierwsze uświadom sobie jedną rzecz – nie jesteś jedynym facetem na świecie mającym taki problem. Takich osób jak ty są tysiące. Mięśnie piersiowe to jedna z tych grup, na której rozbudowie mężczyznom zależy najbardziej, dlatego szczególną uwagą w czasie treningów otaczają oni właśnie te mięśnie. Niestety jest to podstawowy błąd, przez których pojawiają się typowe i często spotykane dla tej partii problemy – nadmierny rozwój bądź synchroniczne przetrenowanie mięśni.
Zakładając, iż nie należysz do żadnej z powyższych grup i masz zdrowe podejście do tego sportu, chętnie pomogę ci rozbudować górną część twojej klatki piersiowej. Wystarczy, że wprowadzisz w swój plan treningowy przynajmniej jedno z poniższych ćwiczeń.
2. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem w górę
Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem dodatnim znakomicie stymuluje do rozwoju górne rejony klatki piersiowej. Wybór metody nie jest przypadkowy. Bazując na sztangielkach, w większym stopniu pobudzisz do wzrostu włókna mięśniowe, poszerzysz zakres ruchu, dodatkowo rozciągając mięśnie oraz wzmocnisz pracujące mięśnie poboczne.
Sztangielki są również lepszym wyborem w kontekście rozwoju masy mięśniowej niż sztanga.
3. Wyciskanie sztangi na wysokości barków na maszynie Smitha
Jest to bardzo niebezpieczne ćwiczenie, które dla własnego bezpieczeństwa oraz zdrowia powinny wykonywać wyłącznie osoby będące zaawansowane w treningu siłowym.
Warto wesprzeć się nie tylko maszyną Smitha dla zachowania odpowiedniej płaszczyzny przemieszczania się ciężaru, ale również skorzystać z pomocy partnera treningowego.
Z racji tego, że wyciskamy ciężar w niebezpiecznej pozycji, szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie barków, co pomoże uniknąć potencjalnych kontuzji. Ciężar, z którym będziemy trenować, jest również mniejszy niż w przypadku tradycyjnego wyciskania sztangi na ławce płaskiej!
4. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej z odwróconymi nadgarstkami
Jest to mało popularne ćwiczenie, które jednak w znamienny sposób wpływa na stymulowanie do wzrostu górnej części mięśni piersiowych.
Kładziemy się na ławce płaskiej jak do tradycyjnego wypychania sztangi. Ciężar podaje nam partner treningowy bądź sami go wcześniej przygotowujemy. Pierwsza opcja jest jednak mniej czasochłonna, bezpieczniejsza dla nas oraz zapewnia nam pomoc przy nagłym „odcięciu” sił.
Różnica polega na tym, że wyciskamy sztangę na wysokości mostka nadgarstkami zwróconymi wewnętrzną częścią ku twarzy a więc odwrotnie niż zazwyczaj. Ćwicząc starajmy się wczuć w pracujący mięsień tak, by wycisnąć z tego ćwiczenia jak najwięcej!