Koło samochodowe - zmiana
Prawidłowa zmiana koła dla każdego mężczyzny wydaje się rzeczą oczywistą, z którą bez najmniejszego problemu by sobie poradził, nawet jeśli nigdy do tej pory nie miał on okazji sprawdzić swoich umiejętności
w praktyce. Poniższy poradnik zaprezentuje dokładną wymianę koła w czasie awarii auta.
SPIS TREŚCI:
1. Co każdy kierowca mieć powinien w swoim aucie?
2. Zabezpieczenie miejsca awarii

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Co każdy kierowca mieć powinien w swoim aucie?
Mowa oczywiście o narzędziach, niezbędnych do wymiany koła, które złapało gumę w trakcie jazdy.
Przede wszystkim przydatna będzie latarka czołowa. Dzięki niej wymiana koła po zapadnięciu zmroku nie będzie sprawiać większego kłopotu. Jest ona ponadto wygodna. Wystarczy na czas naprawy założyć ją na głowę tak, aby latarka spoczywała na czole i oświetlała miejsce, w które skierowany jest wzrok.
Kolejnymi niezbędnymi elementami ubioru są rękawiczki, które zabezpieczą dłonie przed pobrudzeniem bądź przerwaniem ciągłości skóry, o co przy wymianie koła nie ciężko, a także zapewniająca bezpieczeństwo w nocy
i w dzień kamizelka odblaskowa.
Ponadto w aucie powinien znajdować się lewarek (podnośnik), klucz do odkręcania mocowania kół, trójkąt ostrzegawczy, klin (blokada) pod koła uniemożliwiający poruszanie samochodu w czasie odkręcania śrub i zmiany koła, a także, rzecz jasna, sprawne koło zapasowe.
2. Zabezpieczenie miejsca awarii
Po założeniu kamizelki odblaskowej, która zwiększa bezpieczeństwo kierującego w trakcie poruszania się w obrębie bądź na samej jezdni po opuszczeniu pojazdu, niezbędne jest zabezpieczenia miejsca awarii samochodu.
Odległość ustawienia trójkąta od samochodu jest zależna od rodzaju drogi.
Na autostradzie oraz drodze ekspresowej powinien on być ustawiony 100 metrów za pojazdem, w przypadku obszaru niezabudowanego znacznik należy ustawić 30-50 metrów za pojazdem zaś w obszarze zabudowanym odległość ta spada do maksymalnie metra.
Trójkąt ostrzegawczy warto ustawić około metra od osi jezdni, tak aby zapewnił on bezpieczeństwo kierowcy naprawiającemu auto, jak też uchronił przed nagłą zmianą na jezdni inne pojazdy. Ogólna zasada jest taka, iż wskazane jest, aby trójkąt był bardziej wysunięty w kierunku osi jezdni niż samochód.