Worek treningowy bokserski – trening
W tej części przedstawiono dodatkowe korzyści wynikające z treningu
z workiem bokserskim, co dodatkowo przemawia za tym, że warto znaleźć miejsce w swoim planie dnia na kilka uderzeń. Trening świetnie sprawdzi się jako forma poprawienia wytrzymałości, a także metoda treningowa mająca na celu spalenie kilokalorii. Jak widać, worek treningowy bokserski jest niezwykle uniwersalnym narzędziem.
SPIS TREŚCI:
1. Popraw wytrzymałość
2. Spalaj kilokalorie

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
Trening z workiem bokserskim poprawia nie tylko zdolności manualne przydające się na ringu, ale również poprawia wiele innych ważnych aspektów mających duże znaczenie w samym starciu. Warto o tym pamiętać. W dodatku jest dla każdego świetną formą urozmaicenia wolnego czasu. Na ringu z dorosłych dzieci rodzą się prawdziwi mężczyźni. Wystarczy założyć rękawice bokserskie i pamiętać o cierpliwości, pewności siebie i wytrzymałości, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej.
Zdolności wysiłkowe organizmu można poprawiać również poza siłownią, np. biegając. Stallone, kiedy przygotowywał się do roli Rocky’ego, dziennie poza obowiązkową pracą z ciężarami biegał ok. 8 kilometrów, co pomogło mu nie tylko zrzucić dodatkowe kilogramy, ale także poprawiło jego zdolności wysiłkowe.
Już samo uderzanie w worek jest świetnym treningiem. W zależności od wybranej metody można potraktować to jako trening aerobowy bądź przy zwiększonej intensywności jako formę ćwiczeń anaerobowych. Z pewnością dla osób ćwiczących na siłowni odpowiedniejsza będzie druga forma, ponieważ nie prowadzi do redukcji masy mięśniowej.
Trening aerobowy, a więc uderzenia w worek w takim tempie, aby można było dotlenić organizm, świetnie spalają podskórną tkankę tłuszczową. Podobnie jest w przypadku ćwiczeń w formie HIIT (anaerobowy), lecz w tym przypadku wymagana jest większa wydolność organizmu. Niemniej druga forma, o czym była mowa w poprzednim akapicie, nie przyczynia się do degradacji struktur mięśniowych.
Worek treningowy bokserski może być świetnym narzędziem do spalania podskórnej tkanki tłuszczowej, a więc zapasowego materiału energetycznego, który w przypadku osób chcących mieć silną, atletycznie zbudowaną sylwetkę, jest zbędny w nadmiernych ilościach.
Już trening anaerobowy w czasie 15–30 minut z wykorzystaniem worka bokserskiego przyczynia się do odsłonięcia idealnej muskulatury. Warunek jest jeden – warto wykonywać go po treningu siłowym, co mocno wpłynie na redukcję tłuszczu.
Boks to wspaniały sport. Worek bokserski znajdujący się nawet w garażowej siłowni znakomicie przyczyni się do sukcesu w walce o własną sylwetkę.
W dodatku każdy na własnej skórze przekona się, jak to jest przez kilka chwil poczuć się jak filmowy Rocky Balboa!
-
-
Maksym Riznyk7 lipiec 2016
Oczywiście, że może.
-
-
~Hubal tylko POLSKA24 lipiec 2017
tez tak mi sie wydaje ale teraz po przeczytaniu tego art na pewno spróbuje
-
Maksym Riznyk26 lipiec 2017
Powodzenia :)
-
-
~Dawid24 październik 2017
Czy tylko ja mam obawe że jak uderzę w worek to uszkodzę sb nadgarstek? Chodzi mi o uderzanie bez rękawic.
-
Maksym Riznyk27 październik 2017
Oczywiście że jest to normalne, albo inaczej.
Musisz stopniowo wchdozić na wyższy poziom.
Wzmacniać ciało, pracować nad techniką.
-
-
~Maxo17 listopad 2017
Siemka, odkopuję temat.
Mam pytanie, czy spotkaliście się z taki przypadkiem że stres czy adrenalina
odbierają siłę ciosu?????
Wiem to dziwne ale mam z tym problem, może ktoś, coś?????????????????-
~Martin W23 październik 2019
Oczywiście że stres osłabia,adrenalina raczej daje kopa i to niezłego.
-
-
Piotr-875292025 sierpień 2021
Nic dodać nic ująć, polecam taki trening chociażby dla odstresowania.
Czy nastolatek, który miał styczność ze innymi sportami, może trenować na worku bokserskim?