Powrót do starego związku po rozstaniu zazwyczaj kończy się fiaskiem. Jak więc postępować, aby nie tylko na nowo wejść ponownie w relację z tą samą osobą, ale również uchronić się przed kolejnym rozstaniem? Czy to w ogóle ma sens?

 

SPIS TREŚCI:
1. Poznawajcie się na nowo każdego dnia
2. Postawcie na partnerstwo
3. Nie rozdrapujcie starych ran
4. Gaście w zarodku konflikty
5. Wprowadźcie nowe zasady

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.

 

 

1. Poznawajcie się na nowo każdego dnia

Po wejściu w związek większość osób zmienia swoje podejście. Wcześniej istotne są: zabieganie o względy sympatii, wspólne wypady do kina czy do klubu, interesowanie się przede wszystkim uczuciami drugiej osoby. Wszystko to powoli zanika, gdy dwójka osób łączy się w parę!

 

Powyższe zachowanie jest nie tylko częste, ale również destrukcyjne dla związku. W końcu doprowadzi do tego, że dwoje bliskich sobie osób z czasem znacznie się od siebie oddalać. W skrajnym przypadku jedna ze stron zacznie myśleć o rozstaniu!

 

Jeśli chcemy tego uniknąć, należy cały czas na nowo zabiegać o swoje względy, rozmawiać z partnerką i przede wszystkim okazywać jej zrozumienie, szacunek i zainteresowanie!

 

2. Postawcie na partnerstwo

Związek to nie pole dwóch przeciwstawnych obozów i pokazywanie sił, by udowodnić drugiej połówce, że zawsze i tak postawi się na swoim! Powrót po rozstaniu nie jest łatwy, dlatego od początku budowania na nowo fundamentów zdrowej relacji należy wprowadzić zasadę partnerstwa.

 

Partnerstwo to nic innego jak poszanowanie drugiej strony i utrzymanie równowagi w związku, tak by żadna ze stron, wbrew swojej woli, nie musiała się podporządkowywać drugiej osobie. Szansa na to, że taki związek przetrwa kolejną próbę jest znacznie większa. Fabryka Siły Sklep

 

3. Nie rozdrapujcie starych ran

Powroty do starych ran, które powstały w trakcie ówczesnego związku bądź tuż po rozstaniu, nie wnoszą nic dobrego w relację. Należy jak najszybciej postarać się zapomnieć o tym, co było, i kreować o wiele lepszy związek, skupiać się na teraźniejszości i z wysoko uniesionym czołem patrzyć w przyszłość!

 

Należy zdać sobie sprawę z tego, że wina za rozpad relacji zazwyczaj mimo wszystko leży po obu stronach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w takim przypadku zwalanie winy tylko na jedną osobę ma sens?

 

4. Gaście w zarodku konflikty

Kłótnie, a więc nieustanna huśtawka emocji dla par, to nic innego jak ostrzejsze wymiany zdań, tylko co tak naprawdę oznaczają i jaki jest ich sens? Czy warto ich unikać?

 

Nie należy obawiać się konfrontacji z partnerem, bowiem dzięki niej można poznać opinię drugiej osoby, a także spróbować się do niej ustosunkować. Jednocześnie mamy przy tym okazję do przedstawienia własnych racji, co daje z kolei drugiej stronie szansę na poznanie naszej opinii.

 

Psychologia jako nauka już dawno dowiodła, że sprzeczki w zdrowej relacji są nieuniknione.

 

5. Wprowadźcie nowe zasady

Nowy-stary związek należy oprzeć na nowych zasadach, które sprawią, że powrót po rozstaniu może być nie tylko możliwy, ale także nad wyraz udany!

 

Zasady, które staną się tworzywem scalającym związek i nadającym mu odpowiednie ramy, należy ustalić wspólnie. Niewskazane jest także negowanie pomysłów partnera, jeśli oczywiście zostaną one w sensowny sposób przekazane i przyniosą korzyści.

 

Nie należy łamać postulatów wspólnej umowy. Warto również gotową listę zasad powiesić w widocznym miejscu, dzięki temu nie tylko zostaną one łatwiej zapamiętane, ale także zaczniemy się do nich znacznie szybciej stosować.

 

Dalsza część artykułu znajduje się w części numer 2.