Jakie mięśnie musisz wzmocnić aby trenować Street Workout i dla czego są one tak ważne?
W Street Workout wykonujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe, takie jak podciągania, pompki tradycyjne czy pompki na poręczach. Jeżeli te ćwiczenia są dla was trudne, powinniście zacząć od łatwiejszych, wzmacniając poszczególne partie mięśni.
SPIS TREŚCI:

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
Na samym początku osobie, która dopiero zaczyna, ciężko jest wykonać pełny zestaw ćwiczeń, dlatego radzę skupić się na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśniowych. W Street Workout przeważnie zaangażowane są mięśnie najszersze grzbietu, tricepsy, mięśnie brzucha, barki.
Jako ćwiczenia wstępne zawsze polecam tradycyjne pompki oraz różne ich kombinacje typu pompki na podwyższeniu, pompki wąskie, szwedki, francuskie pompki, szerokie pompki oraz ewentualnie pompki z kolan, jeżeli wyżej wymienione sprawiają wam trudność. Pompki pozwolą nam wzmocnić ręce, barki, klatkę piersiową i w mniejszym stopniu plecy. Na wzmocnienie chwytu polecam zwykłe wiszenia na drążku, pozwoli to nam w przyszłości wykonywać więcej powtórzeń.
Pomijając fakt, że podczas wykonania tych ćwiczeń wzmacniamy również brzuch, polecam wykonywać ćwiczenie pod nazwą plank. Jest to bardzo dobre ćwiczenie stabilizacyjne. Na wzmocnienie pleców i jednocześnie ramion polecam podciągania na niskim drążku ze stopami opartymi na podłodze. Są to tak zwane podciągania oszukane, ale dla osób początkujących to idealne rozwiązanie.
Szczególną uwagę chcę zwrócić na wzmocnienie głębokich mięśni pleców, gdyż pełnią one funkcję stabilizującą kości i kręgosłup. Ja nadal wykonuję ćwiczenia ukierunkowane na jego wzmacnianie, stosując ćwiczenia zaczerpnięte z gimnastyki.
Leżąc na brzuchu, wykonuję wznosy nóg do góry z jednoczesnymi spięciami. Wykonanie na koniec kołyski jest również dobrze zadziała. Równie dobre jest trzymanie pozycji statycznej na dwóch stołkach lub ławkach ("deska") z wypychaniem bioder w górę.
Najlepszym ćwiczeniem na brzuch są wznosy prostych nóg na drążku lub wznosy w "kólce" z wolnym zejściem w dół, trzymając stałe napięcie mięśni. Pamiętajcie, że dane ćwiczenia powinno wykonywać się bez bujania
i dynamicznych zarzutów.