Adrenalina – to lubię!
Wakacje mają dostarczyć maksymalnych wrażeń i pomóc w odpoczynku psychicznym i oderwaniu się od codziennych zmartwień. Doskonale pomogą w tym sporty ekstremalne. Na urlopie łatwiej podjąć decyzję
o wyzwaniu i spróbować nowej aktywności. Poniżej przedstawiono listę sportów, które wtłoczą ogromne ilości adrenaliny do krwi.
SPIS TREŚCI:
1. Żeglarstwo
2. Kajakarstwo
3. Pływanie na desce
4. Lot balonem
5. Paralotniarstwo
6. Skok na bungee
7. Szybowanie na lotni
8. Wspinaczka górska

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Żeglarstwo
Żeglarstwo jest wdzięczną formą rekreacji, możliwą do uprawiania zarówno na pobliskich Mazurach, jak i dalekich wodach ciepłych krajów. Jednostka wodna w tej dyscyplinie wyposażona jest w pędnik wiatrowy. Osoba przebywająca w środku pojazdu musi sterować żaglem tak, by móc poruszać się w określonym kierunku. W razie zastoju nie ma powodu do obaw. Współcześnie większość żaglówek jest uzbrojona także w napęd motorowy. Do samodzielnego żeglowania niezbędny jest patent. Pełny kurs to koszt około 600 złotych – jednak nie ma konieczności zapisywania się na egzamin. Na próbę można wykupić tylko jedną lub dwie lekcje.
2. Kajakarstwo
Kajakarstwo można uprawiać również bez wyjeżdżania na wakacje, ponieważ sport ten bardzo rozwinął się w Polsce. W każdym zakątku kraju znajdują się punkty wypożyczania kajaków i spływu: zarówno w Warszawie, Bieszczadach, jak i na Mazurach czy w Tatrach. Najbardziej mrożącą krew w żyłach odmianą tej dyscypliny jest kajakarstwo górskie, które obejmuje skomplikowane slalomy i zjazdy. Przed wyborem trasy należy więc przekonać się, czy jest ona odpowiednia dla wszystkich uczestników zabawy.
3. Pływanie na desce
Pływanie na desce to doskonałe połączenie zabawy z intensywnym sportem. Największa trudność polega oczywiście na utrzymaniu równowagi. Zawodnik nie wykorzystuje wiatru tak, jak dzieje się to w przypadku windsurfingu. Balansuje ciałem, wykorzystując siłę fal. Środek ciężkości przesuwa się z poziomu brzucha do klatki piersiowej, dlatego osoba na desce musi przyjmować pochyloną pozycję. Do pływania wykorzystuje się również specjalne wiosło. Polski Bałtyk nie jest najbardziej fortunnym miejscem do uprawiania tego sportu ze względu na niską temperaturę wody i małe fale latem.
4. Lot balonem
Lot balonem to sport, który pozostawia najwięcej wrażeń estetycznych ze wszystkich wymienionych na tej liście sportów. Odczucia osoby przebywającej w koszu różnią się znacznie w zależności od tego, czy udała się na wyprawę widokową, czy też bierze udział w zawodach na czas. Koszt lotu balonem jest umiarkowanie duży. Ten sport zupełnie powinny darować sobie osoby cierpiące na lęk wysokości.
5. Paralotniarstwo
Paralotniarstwo to sport dla prawdziwych twardzieli. Zawodnicy za pomocą dwóch linek sterują pojazdem. Przy starcie wiatr dmie w plecy osoby znajdującej w paralotni. Zwykle lata się na otwartym terenie, by zminimalizować zagrożenie wynikające z niefortunnego lądowania. Pierwszy lot paralotnią zapada w pamięć na długo.
6. Skok na bungee
Skok na bungee określa się mianem testu na odwagę. Najtrudniejszym momentem dla zawodnika jest… no, właśnie, wykonanie kroku w przepaść. Skok na bungee to walka ze swoimi słabościami. Ta rekreacja uczy opanowywania emocji w sytuacjach skrajnie stresowych, w dodatku dostarcza mnóstwo frajdy. Wykonywana w sprawdzonych punktach nie stwarza zagrożenia dla życia ani zdrowia uczestników.
7. Szybowanie na lotni
Lotnia daje zbliżone odczucia do lotu paralotnią. Te dwa pojazdy różnią się od siebie przede wszystkim budową. Paralotnia jest owalna, miękka i mała – z powodzeniem zmieści się w plecaku. Lotnię cechuje ciężka, solidna konstrukcja i skrzydła przypominające te u ptaka. Pilot steruje głównie poprzez balansowanie ciałem. Lotnia pozwala na dłuższe wycieczki i za-pewnia lepszą widoczność. Jednak jej obsługa jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga więcej koncentracji.
8. Wspinaczka górska
Wspinaczka górska bardzo przyczynia się do produkcji w ciele hormonów szczęścia. Odczuwanie przyjemności wzrasta maksymalnie podczas zdobycia założonego szczytu. Sport ten zwiększa przede wszystkim wiarę we własne możliwości. Do uprawiania wspinaczki niezbędna jest odpowiednia odzież. Nawet w niskich Tatrach dosyć lekkomyślnym pomysłem jest wychodzenie na trasę w adidasach. Buty powinny być usztywnione w kostkach. Wspinaczka dzieli się na zwykłą górską oraz wysokogórską. Druga wymaga więcej doświadczenia, zakłada przypinanie się łańcuchami i podróż w kilkuosobowej ekipie.
-
-
~adrenalina13 listopad 2015
czy adrenalina pomogla wam kiedys w jakiejs ekstremalnej sytuacji?
-
~szaman15 listopad 2015
największa adrenalina wydziela się w bójkach, albo innych ekstremalnych sytuacjach, jak np ucieczka z płonącego budynku
-
~van damme16 listopad 2015
skąd ja to znam...
-
~van damme19 listopad 2015
coś o tym wiem, ostatnio zostałem zaczepiony przez 3 typków, pewnie szukali łatwego łupu, znaleźli, ale wpie$dol, bo ja mówiłem, żeby nie zaczynali i odeszli, bo nie będe się z nimi pie#olił, kiedy poszedł pierwszy cios w moją stronę jeden dostał w nos, drugiemu złamałem rękę a trzeciemu kopa na głowę, padł, nie wiem co było dalej, po prostu odszedłem i tu przestroga dla Was - nie szukajcie zaczepki, bo nigdy nie wiecie na kogo traficie.
-
-
~szef gorski19 listopad 2015
mój typ #1, szczególnie jeżeli nastąpi załamanie pogody, pamiętam, kiedyś opcję w Rysach, co tam się działo, to dopiero potęga..
-
~stroz zycia19 listopad 2015
Jestem ratownikiem medycznym i wierzcie mi, ta profesja dostarcza naprawdę mocnych wrażeń, od potoków krwi ludzi, którzy przeżyli ciężki wypadek samochodowy po jazdę karetkę ponad 100km przez miasto, które tętni życiem
-
~kierowca23 listopad 2015
niedawno widziałem Was w akcji. Pełen szacun!
-
-
~stare czasy23 listopad 2015
Pamiętam czasy liceum.. To było gdzieś pomiędzy 2002 a 2003 rokiem. Chłopaki po lekcjach zakładali się o 100zł, kto pierwszy wymięknie przed nadjeżdżającym pociągiem. Dodam, że adrenalina była nie tylko u zawodników, ale też całej publiczności. Wszystko było dobrze do czasu aż nie doszedł do nas do klasy gościu ze Śląska, wiadomo twardy charakter. Pech chciał, że nie zdążył wysunąć nogi z szyn i poszło.. Od tamtej pory wszyscy zmądrzeli i nie było już żadnych zawodów, aż do końca szkoły...
-
~szekspir24 listopad 2015
Wspinaczka górska - to naprawdę sport dla twardzieli. Pamiętam jak 15 lat temu wspominałem na Himalaje. Przygoda życia, okupiona odmrożeniami i hipotermią, ale nie żałuję. Człowiek staje się naprawdę pokorny wobec natury po takim doświadczeniu.
-
Maksym Riznyk4 grudzień 2015
Ostatnnio miałem okazję doświadczyć widoki Fitz Roy, Serro Torre w Argentynie, co się okazało kadra Polska wspinaczy miała tam wielki wkład w podbiciu tych szczytów, Polscy alpiniści są bardzo znani i mają ogromne zasługi.
-
~szekspir13 grudzień 2015
Owszem, Polak potrafi!
-
-
~wrc rally26 listopad 2015
a gdzie sporty samochodowe? nic nie dodaje takiego powera jak rajdy wrc!
pomineliście skoki spadochronowe