Zacznij dzień pozytywnie!
Dobry początek dnia jest bardzo ważny. Ma wpływ na nasz nastrój i pomaga z uśmiechem na ustach uporać się z codziennymi trudnościami. Sprawdź, jak w kilku prostych krokach zapewnić sobie lepszy start w nowy dzień!
SPIS TREŚCI:
2. Afirmacje – zmień swoje myśli
4. Zaplanowanie zadań na resztę dnia

Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
Świetną metodą na wprawienie się w doskonały nastrój na resztę długiego dnia i dostarczenie sobie zastrzyku energii jest dowolna aktywność fizyczna w godzinach porannych. Osoby, które rano biegają, ćwiczą na siłowni lub
w domowych warunkach, są zdrowsze, szczęśliwsze i cechuje je pozytywne nastawienie do świata.
Dzieje się tak, ponieważ wysiłek fizyczny działa w tym przypadku dwojako. Po pierwsze, pomaga w utrzymaniu zdrowia i formy fizycznej na wysokim poziomie, dotlenia organizm, opóźnia procesy starzenia, przyspiesza metabolizm. Po drugie, za sprawą uwalnianych w trakcie ćwiczenia endorfin, pomaga zachować dobry nastrój na długi czas.
Warto dodać, iż solidna dawka ruchu pobudza lepiej niż kubek kawy! W do-datku jest to o wiele zdrowszy wybór.
2. Afirmacje – zmień swoje myśli
Afirmacją określa się motywacyjny slogan powtarzany kilkukrotnie. Taki zabieg ma za zadanie utrwalenie powtarzanego na głos bądź w myślach słowa/zdania w podświadomości oraz skierowanie pozytywnej energii tak, aby przybliżyć się do osiągnięcia wymaganego celu.
Ciężko stwierdzić faktyczną przydatność afirmacji, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, iż jest to metoda nie tylko powszechnie znana, ale również popularna i stosowana przez osoby, którym udało się odnieść życiowy sukces.
Samo stosowanie afirmacji uwalnia zasoby pozytywnej energii, zwiększa wiarę w końcowy sukces, a także nastawia osobę na konkretne działanie, co powtarzane i konsekwentnie realizowane może przyczynić się między innymi do lepszego początku dnia.
Dobrym pomysłem jest stworzenie karteczki ze swoimi afirmacjami, które mogą obejmować cele na najbliższe dni, plany długookresowe czy marzenia i przyklejenie jej w widocznym miejscu. W ten sposób zawsze będziemy mieć wgląd w to, co już udało się osiągnąć i co jeszcze pozostało do zrobienia.
Codziennym porannym rytuałem powinno być zjedzenie pożywnego oraz pełnowartościowego śniadania, które pobudzi zaspany organizm i przy-gotuje go do reszty dnia. Niestety wiele osób notorycznie nie tyle zapomina zjeść śniadania, co nie ma na to czasu!
Warto wstać 30 minut wcześniej, aby przygotować i spokojnie zjeść śniadanie. Taki posiłek powinien być zbilansowany i pełnowartościowy. Oznacza to, że powinien zawierać białko, węglowodany oraz tłuszcze. Dodatkowo, jest to jeden z tych momentów, gdy można pozwolić sobie na spożycie większej ilości cukrów prostych, które w tym okresie są zupełnie inaczej traktowane przez organizm i w odpowiedniej ilości działają pobudzająco, nie odkładając się przy tym w postaci tkanki tłuszczowej.
Śniadanie należy zjeść do godziny po przebudzeniu się.
4. Zaplanowanie zadań na resztę dnia
Planowanie zadań na nowy dzień powinno odbywać się w wieczór go poprzedzający. Pozwoli to nastawić umysł na ich realizację. Ranek natomiast jest świetnym momentem, aby nie tylko przypomnieć sobie listę obowiązków do wykonania, ale również odpowiednio rozplanować je
w czasie.
Realizację zadań zarówno w pracy, jak i życiu codziennym, należy zacząć od najtrudniejszych zadań i dopiero po ich zakończeniu przechodzić do kolejnych coraz mniej wymagających planów. W ten sposób zachowuje się wysoką jakość pracy. Jest to jedna z głównych zasad umiejętnego zarządzania własnym czasem, która z powodzeniem jest stosowana przez managerów największych firm!
Osoby bardziej ambitne mogą założyć sobie dziennik, w którym będą pisać cele na kolejne dni, tygodnie, a nawet miesiące.
Miło kojarząca się piosenka na dobry początek dnia to świetny pomysł, aby wprawić się w znakomity nastrój. Muzyka nie tylko pomaga się rozbudzić, ale również jest w stanie stymulować ludzkie zmysły. W zależności od nastawienia można wybrać utwory, które koją nerwy, jak też takie, które działają energizująco.
Naukowcy dowiedli, iż słuchanie muzyki w trakcie ćwiczeń na siłowni nie tylko uśmierza ból, lecz ma także przełożenie na osiągane wyniki. Badane osoby, które dodatkowo słuchały energicznych utworów, nie tylko były bardziej zmotywowane do działania od osób trenujących bez słuchawek na uszach, ale wykonywały intensywniejszy trening.